Šansa za posao za 50 radnica iz Ribnika

Datum objave: 19.05.2017
Objavljeno u Novosti
DSC_1175 (Custom)

Fabrika obuće „Bema“ iz Banja Luke otvara novu radnu liniju u svom pogonu u Mrkonjić Gradu. Šansu za posao dobile su žene iz Ribnika s kojima je razgovarao tehnički direktor Fabrike Marinko Umičević. „Na inicijativu načelnika opštine gospodina Banjca došao sam u Ribnik da vašim ženama ponudim posao. Mi otvaramo jednu novu radnu traku u Mrkonjić Gradu koja ima pedesetak radnih mjesta.  Radile bi samo jedno smjenu, imale bi slobodan vikend. Radi se o proizvodnji gojzerica, odnosno šivenju gornjeg dijela cipela“, rekao je Umičević.  On je obećao da nakon šestodnevne obuke radnice bi bile prijavljene na probni rad od tri mjeseca uz zagarantovanu platu od 400 KM sa plaćenim prevozom i toplim obrokom.

Za malu opštinu Ribnik 50 radnih mjesta znači mnogo. Načelnik opštine  Radenko Banjac se zahvalio Marinku Umičeviću što je prihvatio da dođe u Ribnik i da ženama ponudi posao. „Za Ribnik to znači puno jer naša muška radna snaga je vezana za šumarstvo i preradu drveta dok za ženksu radnu snagu ovdje nemamo kapaciteta“, istakao je Banjac.  On dodaje da će u narednom periodu raditi na stvaranju uslova za otvaranje pogona „Beme“ u Ribniku.

 

Teks i fotografija

Vesna Kevac

Anketa

Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža Dom zdravlja Ribnik

Loading ... Loading ...