Gospojinski dani u Vrbljanima

Datum objave: 12.06.2017
Objavljeno u Novosti
DSC_1405 (Custom)

Radenko Banjac, Načelnik opštine Ribnik, razgovarao je sa predstavnicima Udruženja Vrbljanaca o obilježavanju Gospojinskih dana u Vrbljanima koji će se održati od 26. do 28. avgusta ove godine.  Dragan Kojić, predsjednik Upravnog odbora Udruženja Vrbljanaca, kaže da je Velika Gospojina slava crkve u Vrbljanima i narodni zbor, i da ove godine planiraju ovaj  događaj obogatiti sadržajima. „26. avgust ćemo posvetiti školi u Vrbljanima jer ove godine se navršava 50 godina njenog postojanja. Drugog dana planiran je turnir u malom fudbalu, dok je 28. avgust  liturgija i program u okviru crkve“, rekao je Kojić. Opština Ribnik je podržala ideju Udruženja Vrbljanaca. „Opština Ribnik će se svakako uključiti u organizaciju ove manifestacije. Razmišljamo da je nazovemo Gospojinski dani, i da bude od Velike Gospojine, koja je slava crkve u Vrbljanima kada se održava i veliki narodni zbor, do Male Gospojime, koja je slava opštine i crkve u Gornjem Ribniku“, rekao je Banjac. On je naglasio da je sjedište Udruženja Vrbljanaca u Temerinu s kojim će opština Ribnik do Male Gospojine potpisati sporazum o bratimljenju opština.

 

Tekst i fotografija Vesna Kevac

Anketa

Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža Dom zdravlja Ribnik

Loading ... Loading ...