Drugi sastanak foruma za bezbjednost građana opštine Ribnik

Datum objave: 20.07.2017
Objavljeno u Novosti
DSC_1604

Na drugom sastanku Foruma za bezbjednost građana opštine Ribnik razmatrana su aktuelna pitanja koja se tiču života i rada građana koji žive na ovom području. Forum je razmatrao trenutunu bezbjedonosnu situaciju na području opštine Ribnik i ocijenio da je ona na zadovoljavajućem nivou. Razmatrana je i trenutna situacija iz oblasti socijalne i dječije zaštite. Duško Dakić, predsjednik Foruma kaže da se ovdje radi o najosjetljivijoj kategoriji stanovništva, odnosno o populaciji koja zahtjeva poseban pristup. „Zaključak Foruma je da se nastavi sa pozitivnom praksom u smislu preduzimanja svih radnji radi zaštite i pravovremenog ostvarivanja prava iz oblasti socijalne i dječije zaštite na području naše lokalne zajednice“, rekao je Dakić. Na dnevnom redu Foruma našla se i aktuelna pitanja iz oblasti zdravstvene zaštite stanovništva. Članovi foruma smatraju da treba nastaviti sa aktivnostima praćenja potencijalnih opasnosti po zdravlje građana a sve u cilju preventivnog djelovanja. „ Ovom pitanju smo dali značaj jer imamo informacije da se na području opštine Gradiška pojavila mišija groznica. U evidenciji našeg Doma zdravlja nisu zabilježene ovakve pojave. Forum je mišljenja da se treba pratiti situacija po ovom a i ostalim pitanjima koja bi mogla dovesti do ugrožavanja zdravlja stanovništva“, rekao je Dakić. U ljetnom periodu u  cijelom regionu su aktuelni požari, a opština Ribnik je šumsko područje i mogućnosti izbijanja požara su veliki, pa je Forum u ovom segmentu definisao mjere i aktivnosti koje će unaprijediti protivpožarnu zaštitu.

 

Tekst i fotografija

Vesna Kevac

Anketa

Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža Dom zdravlja Ribnik

Loading ... Loading ...