Други састанак форума за безбједност грађана општине Рибник

Датум објаве: 20.07.2017
Objavljeno u Новости
DSC_1604

На другом састанку Форума за безбједност грађана општине Рибник разматрана су актуелна питања која се тичу живота и рада грађана који живе на овом подручју. Форум је разматрао тренутуну безбједоносну ситуацију на подручју општине Рибник и оцијенио да је она на задовољавајућем нивоу. Разматрана је и тренутна ситуација из области социјалне и дјечије заштите. Душко Дакић, предсједник Форума каже да се овдје ради о најосјетљивијој категорији становништва, односно о популацији која захтјева посебан приступ. „Закључак Форума је да се настави са позитивном праксом у смислу предузимања свих радњи ради заштите и правовременог остваривања права из области социјалне и дјечије заштите на подручју наше локалне заједнице“, рекао је Дакић. На дневном реду Форума нашла се и актуелна питања из области здравствене заштите становништва. Чланови форума сматрају да треба наставити са активностима праћења потенцијалних опасности по здравље грађана а све у циљу превентивног дјеловања. „ Овом питању смо дали значај јер имамо информације да се на подручју општине Градишка појавила мишија грозница. У евиденцији нашег Дома здравља нису забиљежене овакве појаве. Форум је мишљења да се треба пратити ситуација по овом а и осталим питањима која би могла довести до угрожавања здравља становништва“, рекао је Дакић. У љетном периоду у  цијелом региону су актуелни пожари, а општина Рибник је шумско подручје и могућности избијања пожара су велики, па је Форум у овом сегменту дефинисао мјере и активности које ће унаприједити противпожарну заштиту.

Текст и фотографија

Весна Кевац