Potpisan kolektivni ugovor

Datum objave: 25.08.2017
Objavljeno u Novosti
DSC_0032 (Custom)

Dana 24.08.2017. godine potpisan je Kolektivni ugovor između načelnika opštine Ribnik, Radenka Banjca i predsjednika Sindikata radnika jedinice lokalne samouprave opštine Ribnik, Mile Vračara.

Imajući u vidu da se plate i ostala primanja zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave obračunavaju isključivo prema odredbama kolektivnog ugovora, u duhu socijalnog dijaloga završeni su pregovori i zaključen Kolektivni ugovor.

U materijalnom smislu Kolektivni ugovor  znači povećanje 5% plate za radnike za period od septembra do kraja godine i garanciju da ćemo na kraju godine pregovarati oko cijene rada za narednu godinu. Ostvarena je i pozitivna komunikacija sa Načelnikom i čije smo razumjevanje dobili i sve je to rezultiralo potpisom Kolektivnog ugovora, rekli su iz sindikata.

 

Tekst: Daliborka Jokić

Fotografije: Svjetlana Elez

Anketa

Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža Dom zdravlja Ribnik

Loading ... Loading ...