Потписан колективни уговор

Датум објаве: 25.08.2017
Objavljeno u Новости
DSC_0032 (Custom)

Дана 24.08.2017. године потписан је Колективни уговор између начелника општине Рибник, Раденка Бањца и предсједника Синдиката радника јединице локалне самоуправе општине Рибник, Миле Врачара.

Имајући у виду да се плате и остала примања запослених у јединицама локалне самоуправе обрачунавају искључиво према одредбама колективног уговора, у духу социјалног дијалога завршени су преговори и закључен Колективни уговор.

У материјалном смислу Колективни уговор  значи повећање 5% плате за раднике за период од септембра до краја године и гаранцију да ћемо на крају године преговарати око цијене рада за наредну годину. Остварена је и позитивна комуникација са Начелником и чије смо разумјевање добили и све је то резултирало потписом Колективног уговора, рекли су из синдиката.

Текст: Далиборка Јокић

Фотографије: Свјетлана Елез