Првачићима уручили поклоне

Датум објаве: 13.09.2017
Objavljeno u Новости
DSC_2133

Поводом Дана и Крсне славе општине Рибник, Мале госпојине, Раденко Бањац, Начелник општине и Далиборка Давидовић, Начелница одјељења за друштвене дјелатности, обишли су све три основне школе и првачићима уручили пригодне поклоне.

„Данас смо имали једно лијепо дружење са првачићима наших школа. Ове године је уписано 36 ученика у први разред. Жао нам је што их нема више, али се надамо да ће се њихов број повећати догодине. Првачићима смо данас уручили скромне поколне, пожељели им сретан почетак школовања са жељом да буду добри ђаци и слушају своје учитеље и родитеље“, рекао је Бањац.

Ове школске године у ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ из Горњег Рибника уписано је 13, у ЈУ ОШ „Никола Мачкић“ из Доње Превије 18, а у ЈУ ОШ „Петар Кочић“ из Ситнице 5 првачића. Сви они су  госте дочекали и поздравили пјесмицама и рецитацијама.

Текст и фотографије

Весна Кевац