Pokloni za djecu sa posebnim potrebama

Datum objave: 12.10.2017
Objavljeno u Novosti
DSC_2253 (Custom)

Povodom Nedjelje djeteta, koja se obilježava prve sedmice u oktobru, Lazar Janjić, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i Milana Milanović, socijalni radnik obišli su djecu sa posebnim potrebama i tom prilikom uručili im prigodne poklone.

„Dječija nedjelja obilježava se svake godine u prvoj sedmici oktobra, s ciljem promocije prava djeteta, poboljšanje društvene brige za djecu i jačanje odgovornosti svih subjekata zaštite kao i upoznavanje javnosti sa potrebama djece i njihovih socijanih odrastanja u jednakim uslovima. U cilju podrške djeci sa posebnim potrebama, po prvi put opština Ribnik je posredstvom Odjeljenja za opštu upravu obezbjedila poklone za devetoro djece koje smo lično obišli“, rekao je Janjić. On je dodao da su pokloni skromni, a da je bitnije to što su ih lično posjetili i na taj način dali im do znanja da je opština Ribnik uz njih.

Sve porodice koje su posjetili bile su iznenađene posjetom i izrazile su zahvalnost zbog uručenih poklona.

Tekst i fotografije

Vesna Kevac

Anketa

Da li ste zadovoljni uslugama koje pruža Dom zdravlja Ribnik

Loading ... Loading ...