Поклони за дјецу са посебним потребама

Датум објаве: 12.10.2017
Objavljeno u Новости
DSC_2253 (Custom)

Поводом Недјеље дјетета, која се обиљежава прве седмице у октобру, Лазар Јањић, начелник Одјељења за општу управу и Милана Милановић, социјални радник обишли су дјецу са посебним потребама и том приликом уручили им пригодне поклоне.

„Дјечија недјеља обиљежава се сваке године у првој седмици октобра, с циљем промоције права дјетета, побољшање друштвене бриге за дјецу и јачање одговорности свих субјеката заштите као и упознавање јавности са потребама дјеце и њихових социјаних одрастања у једнаким условима. У циљу подршке дјеци са посебним потребама, по први пут општина Рибник је посредством Одјељења за општу управу обезбједила поклоне за деветоро дјеце које смо лично обишли“, рекао је Јањић. Он је додао да су поклони скромни, а да је битније то што су их лично посјетили и на тај начин дали им до знања да је општина Рибник уз њих.

Све породице које су посјетили биле су изненађене посјетом и изразиле су захвалност због уручених поклона.

Текст и фотографије

Весна Кевац