21 oktobar, 2020.

Pomoć proizvođačima voćnih rakija i udruženjima žena

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, odnosno Resora  za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi iz područne jedinice Banja Luka  i menadžer klastera Krajina razgovarali su sa predstavnicima Udruženja proizvođača voćnih rakija „Sana“ i Udruženja žena  „Vrbljani“ i Udruženja žena „Previja“.

Prema riječima Nikoline Jurić iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS, cilj sastanka je određivanje aktivnosti za narednu godinu vezanih za proizvođače voća i voćnih rakija na području opštine Ribnik.

„U sklopu ovog sastanka razgovarali smo sa predstavnicima dva udruženja žena o određivanju narednih koraka vezanih za razvoj sektora poljoprivrede i određivanje pravca razvoja u kontekstu Ifad-ovog projekta Programa razvoja ruralne konkurentnosti, odnosno cilj nam je da vidimo šta možemo da sa ova tri udruženja radimo po pitanju razvoja poljoprivrede na području ove opštine u toku naredne godine“, rekla je Jurićeva, koja je dodala da je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS, sa ciljem regulisanja plasmana i marketinga određenih poljoprivrednih proizvoda,  potpomogao nastanak i razvoj poljoprivrednih klastera, konkretno i u područnoj jedinici Banja Luka gdje djeluje Poljoprivredni klaster „Krajina“.
„Danas smo u Ribniku objasnili šta su to poljoprivredni klasteri, i šta znači udruživanje u klastere, a to jeste pomoć u plasmanu poljoprivrednih proizvoda ulaganjem u marketing odnosno u promociju“, rekla je  Iskra Arapović, menadžer Poljoprivrednog klastera „Krajina“.