28 maj, 2021.

Održana 4. redovna sjednica SO Ribnik

Na 4.redovnoj sjednici Skupštine opštine Ribnik, odbornici su danas  jednoglasno usvojili Izvještaj o izvršenju budžeta opštine za peroid 01.01.- 31.12.2020. godine  kao i Izvještaj o radu Načelnika i opštinske uprave za prošlu godinu.

Odbornici su pohvalili rad Načelnika i opštinske uprave i zaključili da su u 2020. godini budžetska sredstva trošena odgovorno i transparentno. Zadovoljni su i realizaciom kapitalnih investicija u proteklom periodu i smatraju da je izvršna vlast, u otežanim i ograničenim uslovima zbog  pandemije virusa korona, uspjela ostvariti zavidne rezultate. Od Načelnika i izvršne vlasti odbornici traže da, u skladu sa raspoloživim sredstvima, nastave realizaciju planiranih kapitalnih investicija. Budžet opštine Ribnik u prošloj godini je bio u iznosu od 7.387.359 KM.

Usvojen je Plan korišćenja novčanih sredstava prikupljenih od koncesionih naknada na području opštine Ribnik za 2021. godinu,  Plan korišćenja novčanih sredstava prikupljenih na osnovu prihoda od posebnih vodnih naknada na području opštine Ribnik za 2021. godinu i Program održavanja lokalnih makadamskih puteva na području opštine Ribnik za 2021. godinu.

Odvornici su usvojili i Odluku o izmjenama i dopunama Odluke o usklađivanju osnivačkog akta Komunalnog preduzeća „Ribnik“ a.d. Ribnik, Odluku o raspisivanju ponovnog Javnog konkursa za izbor člana Opštinske izborne komisije Ribnik i Odluku o izmjenama Odluke o proširenim pravima iz socijalne zaštite u opštini Ribnik.