22 septembar, 2021.

Opština Ribnik proslavila Krsnu slavu i Dan opštine

Mala Gospojina, koja se praznuje 21. septembra,  je Krsna slave i Dana opštine Ribnik. U Crkvi Rođenja Presvete Bogorodice,koja takođe slavi hramovnu slavu, više sveštenika ovog kraja služili su Svetu liturgiju.

U Spomen sobi je služen pomen za sve poginule borce ovog kraja, a mnogobrojne delegacije položile su vijence.

Uoči Male Gospojine održana je  Svečana sjednica Skupštine opštine Ribnik, na kojoj su  zaslužnim pojedincima uručene nagrade i priznanja. Plakete opštine Ribnik dobili su Nikola Malešević, doktor medicine i Predrag Vujić, diplomirani teolog. Zahvalnice i novčane nagrade od po 500 KM za ostavrene rezultate u uspjehu u školovanju dobili su učenici Danilo Todorović, Anđela Kasapović , Bojan Galić, Marija Moravac i Nevena Čutura.

Na samom početku sjednice Duško Dakić, predsjednik SO Ribnik je podsjetio na 103 godine dug put razvoja oštine Ribnik. „Poslije svega što smo uradili, ne možemo i nećemo stati, moramo i dalje raditi na podizanju kvaliteta života, kao i na razvoju lokalne zajednice kako bi ona postala bolja, te ostala pristojna i lijepa sredina za život. Opština Ribnik mora biti otvorena sredina koja je spremna za saradnju sa svim potencijalnim investitorima koji žele da ulažu na području naše lokalne zajednice, i na taj način podstiču naš privredni razvo“, istakao je Dakić koji je na kraju rekao da svi imamo obavezu i dužnost prema budućim pokoljenjima da čuvamo mir i slobodu, i da se bezrezervno borimo za bolji Ribnik i Republiku Srpsku. Na sjednici je pročitana Odluka Skupštine AP Vojvodine, na kojoj je dana 29. aprila 2021. godine jednoglasno odlučeno da se opštini Ribnik dodijeli plaketa „PONOS“ a povodom obilježavanja dana održavanja Majske skupštine 1848. Godine.

Iako je budžet opštine skroman, značajna sredstva su ulažena u razvoj infrastrukture.  Pozdravljajući sve prisutne Nebojša Karać, načelnik opštine Ribnik je istako da je samo u prošloj godini uloženo 3.647.000 KM vlastitih sredstava. „Asfaltirali smo kilometre lokanih puteva, izgradili nekoliko vodovoda, počeli da uređujemo centar opštine Ribnik, renovirali Omladinski dom u Previji, izgradili Omladinski dom u Vrbljanima, privodimo kraju izgradnju Vatrogasnog doma, završili Projekt video nadzora opštine,  krenuli u rekonstrukciju mosta na rijeci Sani u Milašinovači, u fazi smo izgradnje dječijeg igrališta i teretane u Ribniku, rekonstruisali fudbalsko igralište u Ribniku, izgradili kilometre javne rasvjete, a posebno smo ponosni na osnivanje i izgradnju prve Javne predškolske ustanove „Srbija“ koju pohađa 54 naša mališana“, naglasio je Karać. Karać je dodao da je opština Ribnik, pored svih infrastrukturnih projekata, nastavila da stipendira 76 studenata i 13 učenika, obezbjeđuje besplatan prevoz svim učenicima srednje škole i svim učenicima osnovnih škola onog dijela koji plaćaju roditelji, vrši subvenciju svi nerentabilnih linija na području opštine, izdvaja 30 000 sredstava za populacionu politiku, 100.000 maraka za subvenciju u poljoprivredi, 813.000 maraka za socijalnu zaštitu. Opština pomaže Dom zdravlja, kao i sve institucije, nevladine organizacije, sportska i kulturna udruženja koje rade u Ribniku. Veliku podršku i razumijevanje opština Ribnik je imala od strane Vlade RS, kabineta Predsjednika RS, Srpskog člana predsjedništva BiH Milorada Dodika. Ribnik ima podršku i Vlade Republike Srbije, predsjednika Aleksandra Vučića i pokrajinske Vlade Vojvodine.