01 август, 2024.

С А О П Ш Т Е Њ Е З А Ј А В Н О С Т

Број: 01-950-4/24

Датум:01.08.2024. године

На основу члана 88. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник Републике Српске“ број 97/16, 36/19 , 61/21) и члана 94. Статута Општине Рибник („Службени гласник Општине Рибник“ број 5/17), а поводом промјене сједишта РУГИИП, ПЈ Рибник, Начелник општине Рибник дана 01.08.2024. године издаје сљедеће:

С А О П Ш Т Е Њ Е  З А   Ј А В Н О С Т

Републичка управа за геодетске и имовинско правне послове (РУГИПП) је самостална републичка управа којом руководи директор управе, те начелник општине Рибник нема никакве ингеренције у погледу промјене сједишта подручне јединице у Рибнику.

РУГИПП, Подручна јединица Рибник је своју дјелатност обављала у Горњем Рибнику у изнајмљеним просторијама које нису у власништву општине Рибник.

Одлуку о додјели у закуп пословног простора у власништву општине Рибник физичким и правним лицима доноси Скупштина општине Рибник, а по процедури која је прописана Одлуком о условима и начину додјеле у закуп пословних просторија, станова, зграда, друштвених домова и других непокретности у својини Општине Рибник („Службени гласник општине Рибник“ бр.8/19) са којом су представници РУГИПП-а  упознати.

Начелник општине

Небојша Караћ