03 септембар, 2024.

Општина Рибник проглашена великим добротвором новоосвећеног храма Светог пророка Илије

На Ситници је 1.септембра 2024.године освећен храм Светог пророка Илије. Архијерејску литургију служили су епископ пакрачки и славонски г-дин Јован, епископ новобрдски г-дин Иларион, викарни епископ Његове Светости  Патријарха српског г-дина Порфирија и  епископ бихаћко-петровачки г-дин Сергије уз саслужење већег броја свештеномонаха и свештеника.

Кум новоосвештаног храма је био г-дин Александар Вулин ктитор и задужбинар храма, који је одликован орденом новомученика бихаћко –петровачких за показану несебичну љубав и пожртвовање у довршетку радова на храму. Истим оредном одликован је и     г-дин Тодор Панић.

Овом приликом општина Рибник је проглашена великим добротвором храма Светог пророка Илије за несебичну љубав и безрезервну духовну и материјалну подршку за изградњу храма. Одликовање је у име општине Рибник примио Небојша Караћ начелник општине. Одликовања и захвалнице епархија-бихаћко петровачка додијелила је и другим заслужним појединцима и правним лицима.

Поред великог број вјерног народа освећењу храма присуствовао је Милорад Додик предсједник Републике Српске, Жељка Цвијановић српски члан предсједништва БиХ, чланови Владе Републике Српске  и Владе Републике Србије.