15 фебруар, 2021.

Потписани уговори о стипендирању

Начелник општине Рибник, Небојша Караћ, потписао је данас уговоре о стипендирању са студентима и родитељима ученика средње школе који су добили стипендије у 2021. години. У овој години за стипендије из општинског буџета биће издвојено 85.700 КМ.

Стипендије су одобрене за 81 студента и 13 ученика. Седам студената  се  одрекло општинске стипендије јер су добили стипендије од Министарства РС.

0сновна студентска стипендија износи 100 КМ.  Осам студената, дефицитарни кадрови ( студенти математике, физике, електро и грађевински инжењери) и студенти који имају просјек 9,00 и више примаће стипендију од 150 КМ на мјесечном нивоу, док ће четири студента, дјеца РВИ од 1-4 категорије и студенти прве године који су на пријемном испиту имали више од 90% успјешности примаће стипендију од 130 КМ. Ученичка стипендија износи 50 КМ.

Подели: