22 септембар, 2021.

Општина Рибник прославила Крсну славу и Дан општине

Мала Госпојина, која се празнује 21. септембра,  је Крсна славе и Дана општине Рибник. У Цркви Рођења Пресвете Богородице,која такође слави храмовну славу, више свештеника овог краја служили су Свету литургију.

У Спомен соби је служен помен за све погинуле борце овог краја, а многобројне делегације положиле су вијенце.

Уочи Мале Госпојине одржана је  Свечана сједница Скупштине општине Рибник, на којој су  заслужним појединцима уручене награде и признања. Плакете општине Рибник добили су Никола Малешевић, доктор медицине и Предраг Вуjић, дипломирани теолог. Захвалнице и новчане награде од по 500 КМ за оставрене резултате у успјеху у школовању добили су ученици Данило Тодоровић, Анђела Касаповић , Бојан Галић, Марија Моравац и Невена Чутура.

На самом почетку сједнице Душко Дакић, предсједник СО Рибник је подсјетио на 103 године дуг пут развоја оштине Рибник. „Послије свега што смо урадили, не можемо и нећемо стати, морамо и даље радити на подизању квалитета живота, као и на развоју локалне заједнице како би она постала боља, те остала пристојна и лијепа средина за живот. Општина Рибник мора бити отворена средина која је спремна за сарадњу са свим потенцијалним инвеститорима који желе да улажу на подручју наше локалне заједнице, и на тај начин подстичу наш привредни разво“, истакао је Дакић који је на крају рекао да сви имамо обавезу и дужност према будућим покољењима да чувамо мир и слободу, и да се безрезервно боримо за бољи Рибник и Републику Српску. На сједници је прочитана Одлука Скупштине АП Војводине, на којој је дана 29. априла 2021. године једногласно одлучено да се општини Рибник додијели плакета „ПОНОС“ а поводом обиљежавања дана одржавања Мајске скупштине 1848. Године.

Иако је буџет општине скроман, значајна средства су улажена у развој инфраструктуре.  Поздрављајући све присутне Небојша Караћ, начелник општине Рибник је истако да је само у прошлој години уложено 3.647.000 КМ властитих средстава. „Асфалтирали смо километре локаних путева, изградили неколико водовода, почели да уређујемо центар општине Рибник, реновирали Омладински дом у Превији, изградили Омладински дом у Врбљанима, приводимо крају изградњу Ватрогасног дома, завршили Пројект видео надзора општине,  кренули у реконструкцију моста на ријеци Сани у Милашиновачи, у фази смо изградње дјечијег игралишта и теретане у Рибнику, реконструисали фудбалско игралиште у Рибнику, изградили километре јавне расвјете, а посебно смо поносни на оснивање и изградњу прве Јавне предшколске установе „Србија“ коју похађа 54 наша малишана“, нагласио је Караћ. Караћ је додао да је општина Рибник, поред свих инфраструктурних пројеката, наставила да стипендира 76 студената и 13 ученика, обезбјеђује бесплатан превоз свим ученицима средње школе и свим ученицима основних школа оног дијела који плаћају родитељи, врши субвенцију сви нерентабилних линија на подручју општине, издваја 30 000 средстава за популациону политику, 100.000 марака за субвенцију у пољопривреди, 813.000 марака за социјалну заштиту. Општина помаже Дом здравља, као и све институције, невладине организације, спортска и културна удружења које раде у Рибнику. Велику подршку и разумијевање општина Рибник је имала од стране Владе РС, кабинета Предсједника РС, Српског члана предсједништва БиХ Милорада Додика. Рибник има подршку и Владе Републике Србије, предсједника Александра Вучића и покрајинске Владе Војводине.