22 фебруар, 2023.

Центар за социјални рад Рибник добио ново теренско возило

Начелнику општине Рибник Небојши Караћу и директору ЈУ „Центар за социјални рад Рибник“ Санели Лучар данас је у Бања Луци министар здравља и социјалне заштите Ален Шеранић симболично уручио кључеве теренског возила "дачија дастер" у вриједности 39.500 КМ, а  које ће служити за пружање услуга на терену и повећање мобилности стручних радника ове установе.

Средства су обезбијеђена програмом Министарства, односно кроз конкурс о расподјели средстава од игара на срећу, тако да је за возило  Влада Републике Српске обезбиједила  30.000 КМ  а остатак општина Рибник.

Ово је резултат прошлогодишње посјете  министра Шеранића  општини Рибник којом приликом су договорене заједничке активности Министарства и општине на  унапређењу квалитета рада Центра за социјални рад у Рибнику. Значај овог успјешно реализованог пројекта је изузетно велики нарочито имајући у виду да највећи број корисника услуга Центра за социјални рад живи у брдско-планинским и руралним предјелима општине.