22 februar, 2023.

Centar za socijalni rad Ribnik dobio novo terensko vozilo

Načelniku opštine Ribnik Nebojši Karaću i direktoru JU „Centar za socijalni rad Ribnik“ Saneli Lučar danas je u Banja Luci ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić simbolično uručio ključeve terenskog vozila "dačija daster" u vrijednosti 39.500 KM, a  koje će služiti za pružanje usluga na terenu i povećanje mobilnosti stručnih radnika ove ustanove.

Sredstva su obezbijeđena programom Ministarstva, odnosno kroz konkurs o raspodjeli sredstava od igara na sreću, tako da je za vozilo  Vlada Republike Srpske obezbijedila  30.000 KM  a ostatak opština Ribnik.

Ovo je rezultat prošlogodišnje posjete  ministra Šeranića  opštini Ribnik kojom prilikom su dogovorene zajedničke aktivnosti Ministarstva i opštine na  unapređenju kvaliteta rada Centra za socijalni rad u Ribniku. Značaj ovog uspješno realizovanog projekta je izuzetno veliki naročito imajući u vidu da najveći broj korisnika usluga Centra za socijalni rad živi u brdsko-planinskim i ruralnim predjelima opštine.