16 септембар, 2024.

Општина Рибник проглашена добротвором Храма Светог Николаја у манастиру Рмњу

Начелник општине Рибник Небојша Караћ  је 14. септембра 2024. године присуствовао  свечаном чину освећења манастирског Храма Светог оца Николаја Мирликијског Чудотворца у манастиру Рмњу, а поводом великог јубилеја 580 година постојања манастира.

Чин великог освећења и архијерејску литургију предводио је Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије уз саслужење већег броја архијереја, свештеномомаха и свештеника.

Овом приликом Епископ бихаћко–петровачки и рмањски господин Сергије је начелнику општине Рибник уручио архијерејску грамату којом је општина Рибник проглашена добротвором Храма Светог оца Николаја Мирликијског Чудотворца у манастиру Рмњу за несебичну љубав и безрезервну духовну и материјалну подршку  у обнови манастира.