16 septembar, 2024.

Opština Ribnik proglašena dobrotvorom Hrama Svetog Nikolaja u manastiru Rmnju

Načelnik opštine Ribnik Nebojša Karać  je 14. septembra 2024. godine prisustvovao  svečanom činu osvećenja manastirskog Hrama Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog Čudotvorca u manastiru Rmnju, a povodom velikog jubileja 580 godina postojanja manastira.

Čin velikog osvećenja i arhijerejsku liturgiju predvodio je Njegova Svetost Patrijarh srpski gospodin Porfirije uz sasluženje većeg broja arhijereja, sveštenomomaha i sveštenika.

Ovom prilikom Episkop bihaćko–petrovački i rmanjski gospodin Sergije je načelniku opštine Ribnik uručio arhijerejsku gramatu kojom je opština Ribnik proglašena dobrotvorom Hrama Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog Čudotvorca u manastiru Rmnju za nesebičnu ljubav i bezrezervnu duhovnu i materijalnu podršku  u obnovi manastira.