23 новембар, 2021.

ОПШТИНА РИБНИК НА IX САЈМУ ПОЉОПРИВРЕДНИХ ПРОИЗВОДА ПОД НАЗИВОМ „АРАНЂЕЛОВДАНСКИ ВАШАР - МРКОЊИЋ ГРАД“

У суботу 20.11.2021. године у Мркоњић Граду је одржан ИX Сајам пољопривредних производа под називом „Аранђеловдански вашар – Мркоњић град.“

Учешће на манифестацији поред многих удружења из окружења узела су и удружења из општине Рибник: Удружење жена „Врбљани,“ Удружење жена „Вера, Нада и Љубав и мајка им Софија,“ Удружење жена „Блага Марија,“ Удружење произвођача воћних ракија „Сана“ и Пчеларско друштво Рибник који су освојили заслужне награде.

Према оцјени чланова жирија Нинослава Никићевића из Београда, Нермине Спахо из Сарајева и Даворке Ђукић-Ратковић из Требиња, најквалитетнију шљивовицу је имао Маринко Рисовић из Рибника док је другопласирани био Ђорђе Ландека такође из Рибника.

Удружење произвођача воћних ракија „Сана“ добило је двије златне и три сребрне медаље у категорији ракија „ШЉИВОВИЦА,“ и „ВИЉАМОВКА.“
Удружење жена „Врбљани“ освојиле су прво мјесто за Најљепше постављену софру према обичајима док су чланице  Удружења жена „Вера, Нада и Љубав и мајка им Софија“ освојиле друго мјесто у истој категорији.

Удружење жена „Блага Марија“ освојиле су прво мјесто за Најљепшу домаћу погачу, Најљепши славски хљеб и треће мјесто за Најбогатије постављену софру.
Ранко Марковић, иначе члан Пчеларског друштва Рибник на сајму је освојио прво мјесто у „Градирању“ домаће ракије сензитивном методом добивши звање „ГРАДИМИР РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ 2021.“