18 јануар, 2022.

Пливање за Часни крст у Рибнику

Данас је у Храму Рођења Пресвете Богородице у Горњем Рибнику свечано прослављен Крстовдан. Након Литургије коју су служили свештеници намјесништва кључког извршено је освећење воде. Потом је вјерни народ у литији прошао улицама Горњег Рибника до ријеке Рибник гдје је већ традиционално одржано пливање за Часни крст.

Од девет пливача, међу којима и једна дама, до крста у хладној ријеци Рибник први је допливао Драшко Деспот из Рибника, за што је награђен сребреним крстом и новчаном наградом. Ове године по први пут сви пливачи су добили пригодан поклон и новчану награду, за што је средства обезбједила општина Рибник.Испред општине Рибник прослави Крстовдана  је присуствовао начелник општине Небојша Караћ.