20 новембар, 2022.

Напад на породичну кућу Начелника општине Рибник у Доњим Врбљанима

Синоћ у вечерњим часовима од 18 до 18 и 30 часова десио се брутални напад на кућу начелника општине Небојше Караћа, гдје су полупана сва врата и сви прозори на кући и гдје је нападач покушао да уђе у кућу. Караћ је изјавио да не смије ни помислити шта би било са укућанима да јенападаћ ушао.

„Ја сам згрожен, ово је заиста ужас и жалосно, а још ме више жалости што је исти тај нападач наводно изјавио да му је то наређено да то уради и да му је плаћено за то. Ја молим и тражим од Полиције Републике Српске да заштити не само моју породицу него све грађане на подручју општине Рибник. Ово што нам се дешава је ван памети, вјеровао сам да се ово код нас никад неће дешавати у Рибнику“, рекао је Караћ.

Караћ је још једном поновио да ће заштити своју породицу, али тражи од свих надлежних органа да предузму све кораке и радње да се овако нешто ником не догоди.

У вријеме напада у породичној кући је била Лепа супруга начелника Караћа, док је Караћ у то вријеме био на службеном путу.

Припадници ПС Рибник су обавили увиђај. Лице које је извршило напад на кућу Караћа је познато породици и полицији.