31 март, 2023.

Одржана 23. редовна сједница Скупштине општине Рибник

Данас је одржана 23. редовна сједница Скупштине општине Рибник на којој је 15 присутних одборника расправљало о 19 тачака дневног реда. Највише пажње одборници су посветили Финасијском плану ЈПУ „Србија“ за 2023. годину и Извјештају о материјално-финансијском пословању за 2022. годину ЈЗУ Дом здравља „др. Драган Војводић“ Рибник.

СО Рибник је дала сагласност на Финансијси план ЈПУ „Србија“ и сагласни су да се у ЈПУ „Србија“, због повећаног броја захтјева за пријем дјеце у ову установу и очекиваног породиљског одсуства директора  која је обављала послове васпитача,  запосле још два васпитача, а средства за ове намјене ће бити обезбијеђена кроз ребаланс буџета општине Рибник за 2023. годину.

Одборници су усвојили и Извјештај о материјално-финансијском пословању за 2022. годину ЈЗУ Дом здравља „др. Драган Војводић“ Рибник, који су прошлу годину завршили са добитком од 29.000КМ. Начелнику општине дали су сагласност да се Дому здравља дозначе средства у износу од 9.250 КМ, на име накнаде за превоз запослених. Скупштина општине је поздравила Одлуку Владе РС на основу по којој су Дому здравља отписали обавезе према Пореској управи у износу од 454.153,00 КМ.

Између осталог, једногласно је усвојен План капиталних улагања на подручју општине Рибник за 2023. годину. Према овом плану у овој години биће уложено 750.153 КМ.