15 април, 2022.

Почела исплата подстицаја за сјетву житарица 2021/2022 година.

Општина Рибник исплатила је 28.000,00 КМ подстицајних средстава за озиму сјетву стрних житарица  пољопривредним произвођачима са подручја општине Рибник који су уредно пријавили сјетвене површине Одјељењу за привреду и испунили услове за исплату ових средстава по јавном позиву. Подстицај је остварио 201 корисник а укупно је пријављено 97 хектара сјетвених површина озимих стрних житарица.

По завршетку прољетне сјетве, наставиће се са исплатом подстицаја и за пријављене сјетвене површине јарих стрних житарица и кукуруза.

Напомињемо да је Скупштина општине Рибник дана 05.04.2022. године донијела одлуку о додјели подстицаја за сјетву житарица у 2022. Години. Право на подстицај имају пољопривредни произвођачи са подручја општине Рибник који су засијали пољопривредне површине са минимално 3 дулума до максимално 20 дулума свих врста житарица, а који су уредно пријавили сјетвене површине и испунили услове по јавном позиву.