15 септембар, 2023.

Одржана 26. редовна сједница Скупштине опшрине Рибник

На данашњој 26. редовној сједнци СО Рибник одборници су усвојили Извјештај о извршењу буџета општине Рибник за првих 6 мјесеци ове године. Приходи у овом периоду су остварени у износу од 2.540.957 КМ што је 46% од планираних, док су извршени расходи 2.208.103 КМ, што је 48% у односу на планиране расходе. Укупан планирани буџетски оквир за 2023. годину је 5.578.129 КМ.

На дневноом реду нашло се неколико извјештаја, програма и одлука. Усвојени су Извјештаји о утрошку средства од прихода од концесионих накнада на подручју наше општине за 2022., о реализавији Програма спортских и културних активности за 2022. годину, о реализацији Програма заједничке комуналне потрошње за 2022.годину и Програма  подстицаја пољопривредне производње на подручју наше општине за 2023. годину.

Одборници СО Рибник усвојили су и  Мастер план развоја општине Рибник за Период 2023.-2027. године. Циљ Мастер плана развоја туризма општине Рибник је да прикаже стање сектора туризма, идентификује кључне проблеме сектора туризма у Републици Српској, а превасходно на нивоу општине Рибник, дефинише ове стратешке циљеве развоја туризма на локалу, те предложи мјере и инструменте ради реализације стратешких потенцијално важне привредне дјелатности циљева развоја. Мастер план предвиђа инфраструктурне инвестиције у општини Рибник, које би биле суфинансиране из буџета и то строго намјенски. Намјена средстава се утврђује на основу процјене о приоритетима, али и на Основу резултата мјерења ефеката имплементације Мастер плана, након сваке пословне године.

Усвојена је Одлука о додјели награда и признања општине Рибник за 2023. годину. Поводом 21. септембра, Мале госпојине – Дана и Крсне славе општине Рибник Повељу општине Рибник биће додојељена др Николи Бањац за допринос развоју општине и дјела од општег значаја. Повељу општине Рибник додијелиће се и ДОО „Шилинг“ за остварене резутате. Марији Митровић, предсједнику КУД „Рибник“ биће додоијељена Захвалница за допринос промицији и кутури општине Рибник. Новинару Бранки Кукаљ биће уручена Захвалница за медијску промоцију општине Рибник. Захвалницу за допринос очувању и промоцији култруног наслеђа и традиције добиће КУД „Петар Кочић“ Мркоњић Град, секција Рибник. Професору геграфије и етнологије Владимиру Ђукановићу биће уручена Захвалница за допринос очувању и афирмацији култруног наслеђа Змијања и његовање традиције завичаја. Захвалнице за остварење резултата и успјех у школовању и новчана награда у износу од 500 КМ додијелиће се ученицима генереације: Симони Стојановић, ученику генерације ЈУ СШЦ „Лазар Ђукић“, Марији Руњић, ученику генерације ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“, Софији Врачар, ученику генерације ЈУ ОШ „Никола Мачкић“ и Марији Трубић, ученику генерације ЈУ ОШ „Петар Кочић“.