11 јул, 2022.

Одржана манифестација “Дани Рибника у Темерину”

У организацији општине Рибник и уз несебичну подршку братске општине Темерин у суботу 09. јула 2022. године у Темерину је по први пут одржана манифестација “Дани Рибника у Темерину”. Манифестација има за циљ продубљивање и јачање економских, привредних  и  културних  веза између братских општина Рибник и Темерин.  На платоу испред Културног центра “Лукијан Мушицки” у Темерину општина Рибник је представила своју гастро, етно и туристичку понуду која била изложбено -продајог карактера, у којој су учествоволи јавне установе, удружења и пољопривредна газдинства са подручја општине Рибник,  а у вечерњим сатима у пуној сали биоскопске дворане истоименог културног центра приређен је богат културно умјетнички програм у којем је Рибник представљен  кроз игру, крајишку и етно пјесму, есеје и видео приказе. Поред представника општине Рибник и општине Темерин, бројих Рибничана и Темеринаца, манифестацији су присуствовали и Никола Шпирић, предсједавајући Дома Народа парламентарне Скупштине БиХ, те представници покрајинске Владе Војводине, представници Скупштине АП Војводина и представници града Новог Сада.

Општина Рибник се захваљује удружењима, јавним установама и свима који су својим анганжманом и учешћем допринијели успјешно организованој манифестацији “Дани Рибника у Темерину”.