21 октобар, 2020.

Помоћ произвођачима воћних ракија и удружењима жена

Представници Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, односно Ресора  за пружање стручних услуга у пољопривреди из подручне јединице Бања Лука  и менаџер кластера Крајина разговарали су са представницима Удружења произвођача воћних ракија „Сана“ и Удружења жена  „Врбљани“ и Удружења жена „Превија“.

Према ријечима Николине Јурић из Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде РС, циљ састанка је одређивање активности за наредну годину везаних за произвођаче воћа и воћних ракија на подручју општине Рибник.

„У склопу овог састанка разговарали смо са представницима два удружења жена о одређивању наредних корака везаних за развој сектора пољопривреде и одређивање правца развоја у контексту Ифад-овог пројекта Програма развоја руралне конкурентности, односно циљ нам је да видимо шта можемо да са ова три удружења радимо по питању развоја пољопривреде на подручју ове општине у току наредне године“, рекла је Јурићева, која је додала да је Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде РС, са циљем регулисања пласмана и маркетинга одређених пољопривредних производа,  потпомогао настанак и развој пољопривредних кластера, конкретно и у подручној јединици Бања Лука гдје дјелује Пољопривредни кластер „Крајина“.
„Данас смо у Рибнику објаснили шта су то пољопривредни кластери, и шта значи удруживање у кластере, а то јесте помоћ у пласману пољопривредних производа улагањем у маркетинг односно у промоцију“, рекла је  Искра Араповић, менаџер Пољопривредног кластера „Крајина“.