19 август, 2024.

О Б А В Ј Е Ш Т Е Њ Е

На основу Закључка Општинског штаба за ванредне ситуације општине Рибник са 10. Сједнице одржане дана 16.08.2024. године, Одјељење за привреду упућује :

О Б А В Ј Е Ш Т Е Њ Е

Свим грађанима општине Рибник корисницима комуналних услуга да је због новонастале ситуације са тропским врућинама и недостатка кишних падавина  дошло до значајног смањења количина воде на извориштима и повећања потрошње воде на подручју општине Рибник.

С тим у вези, апелујемо на све грађане општине Рибник да у наредном периоду поштују препоруке Комуналног предузећа Рибник а.д и мјере које запослени у овом предузећу проводе на терену, односно да воду користе рационално и да не врше залијевање башти, травњака, воћњака и пуњења базена за купања, како би сви дијелови општине који су покривени градском водоводном мрежом имали водоснабдијевање без прекида.

Напомињемо и то да ће надлежне инспекцијске службе у наредном периоду заједно са теренским радницима комуналног предузећа вршити појачане  контроле потрошње воде, те према несавјесним корисницима предузимати одговарајуће прекршајне мјере.

Начелник одјељења

Мирко Милетић, дипл.ек