15 октобар, 2020.

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић посјетио општину Рибник

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић посјетио је јуче општину Рибник и овом приликом разговарао са Небојшом Караћем, начелником општине.  Вишковић  је рекао  да је ова општина у посљедње вријеме направила велики искорак у развоју и да има добар привредни амбијент.

"Ова локална заједница има добар буџет и мало кредитно задужење захваљујући домаћинском пословању и располагању ресурсима", рекао је Вишковић новинарима након састанка са начелником општине Рибник Небојшом Караћем. Он је навео да у Рибнику сви дјелују као једно домаћинство и да су сви усмјерени ка развоју јер желе да од општине направе дестинацију у коју ће се људи враћати и у којој ће жељети да живе. "Доћи ће у позицију да скоро немају незапослених људи и активних тражилаца посла на Заводу за запошљавање. Институције Републике су им много помагале до сада по питању бројних пројеката, а то ћемо радити и у наредном периоду", рекао је Вишковић.

Караћ је истакао да су упознали премијера о актуелним дешавањима у овој општини и реализованим инфраструктурним пројектима.

"Поносни смо што смо у овој тешкој години утрошили 3.644.000 КМ инвестиција у разне пројекте, у изградњу вртића, ватрогасног дома, путева и водовода", навео је Караћ.

Он је истакао да ће се у будућем периоду посветити и развоју туризма и пољопривреде.

"Поред шумарства, желимо да се окренемо ка туризму јер имамо озбиљне ресурсе, као и пољопривреди и производњи здраве хране. Рибник је имао значајну подршку Владе и других републичких институција, а надамо се да ће тако и остати", рекао је Караћ.

Приликом посјете општини Рибник Вишковић је обишао Спомен собу и реновирано игралиште у центру Рибника.