15 oktobar, 2020.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković posjetio opštinu Ribnik

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković posjetio je juče opštinu Ribnik i ovom prilikom razgovarao sa Nebojšom Karaćem, načelnikom opštine.  Višković  je rekao  da je ova opština u posljednje vrijeme napravila veliki iskorak u razvoju i da ima dobar privredni ambijent.

"Ova lokalna zajednica ima dobar budžet i malo kreditno zaduženje zahvaljujući domaćinskom poslovanju i raspolaganju resursima", rekao je Višković novinarima nakon sastanka sa načelnikom opštine Ribnik Nebojšom Karaćem. On je naveo da u Ribniku svi djeluju kao jedno domaćinstvo i da su svi usmjereni ka razvoju jer žele da od opštine naprave destinaciju u koju će se ljudi vraćati i u kojoj će željeti da žive. "Doći će u poziciju da skoro nemaju nezaposlenih ljudi i aktivnih tražilaca posla na Zavodu za zapošljavanje. Institucije Republike su im mnogo pomagale do sada po pitanju brojnih projekata, a to ćemo raditi i u narednom periodu", rekao je Višković.

Karać je istakao da su upoznali premijera o aktuelnim dešavanjima u ovoj opštini i realizovanim infrastrukturnim projektima.

"Ponosni smo što smo u ovoj teškoj godini utrošili 3.644.000 KM investicija u razne projekte, u izgradnju vrtića, vatrogasnog doma, puteva i vodovoda", naveo je Karać.

On je istakao da će se u budućem periodu posvetiti i razvoju turizma i poljoprivrede.

"Pored šumarstva, želimo da se okrenemo ka turizmu jer imamo ozbiljne resurse, kao i poljoprivredi i proizvodnji zdrave hrane. Ribnik je imao značajnu podršku Vlade i drugih republičkih institucija, a nadamo se da će tako i ostati", rekao je Karać.

Prilikom posjete opštini Ribnik Višković je obišao Spomen sobu i renovirano igralište u centru Ribnika.