02 септембар, 2021.

Свечано отворена Јавна предшколска установа „Србија“ у Доњој Превији

Додик је рекао  да је ово вриједна и значајна инвестиција за ову општину , која је настала након стварања Републике Српске, за општину која се борала за свој развој и која је успјела да се избори са свим проблемима.

" Боримо се заједно са добрим људима ове општине да буде на понос и зато смо се и одлучили да један дио средстава концентришемо за изградњу вртића заједно са Републиком Србијом, и захвалан сам посебно предсједнику Вучићу јер без његовог осјећаја за РС многе ставари не бисмо успјели да урадимо", нагласио је Додик.

Додао је да су држава и општина дужни да раде инфраструктуру, те да ће видјети са Караћом и његовим тимом шта им је неопходно од тих пројеката да се уради да се побољша стање ове општине.

Караћ је нагласио да су Рибничани посебно поносни на овај први дјечији вртић на подручју општине Рибник, који су урадили заједно са средствима Владе Србије и Владе РС.

" Влада Србије је уложила 50.000 евра, Влада РС 80.000 КМ и ми смо издвојили 170.000", навео је Караћ. Објаснио је да је урађена комплетна адаптација старе зграде у којој је смјештен вртић, као и унутрашње опремање. "Урађена су ту и два стана, реновиран је и један дио омладинског дома који се те налази, а набављена је и нова котловница. Наставићемо радове, расписан је јавни позив за изградњу парка испред вртића и приступног пута са паркинком", казао је Караћ.

Церемонији су присуствовали и замјеник предсједавајућег парламентарне скупштине БиХ Никола Шпирић, конзул Републике Србије у БиХ , те начелници сусједних општина.