02 septembar, 2021.

Svečano otvorena Javna predškolska ustanova „Srbija“ u Donjoj Previji

Dodik je rekao  da je ovo vrijedna i značajna investicija za ovu opštinu , koja je nastala nakon stvaranja Republike Srpske, za opštinu koja se borala za svoj razvoj i koja je uspjela da se izbori sa svim problemima.

" Borimo se zajedno sa dobrim ljudima ove opštine da bude na ponos i zato smo se i odlučili da jedan dio sredstava koncentrišemo za izgradnju vrtića zajedno sa Republikom Srbijom, i zahvalan sam posebno predsjedniku Vučiću jer bez njegovog osjećaja za RS mnoge stavari ne bismo uspjeli da uradimo", naglasio je Dodik.

Dodao je da su država i opština dužni da rade infrastrukturu, te da će vidjeti sa Karaćom i njegovim timom šta im je neophodno od tih projekata da se uradi da se poboljša stanje ove opštine.

Karać je naglasio da su Ribničani posebno ponosni na ovaj prvi dječiji vrtić na području opštine Ribnik, koji su uradili zajedno sa sredstvima Vlade Srbije i Vlade RS.

" Vlada Srbije je uložila 50.000 evra, Vlada RS 80.000 KM i mi smo izdvojili 170.000", naveo je Karać. Objasnio je da je urađena kompletna adaptacija stare zgrade u kojoj je smješten vrtić, kao i unutrašnje opremanje. "Urađena su tu i dva stana, renoviran je i jedan dio omladinskog doma koji se te nalazi, a nabavljena je i nova kotlovnica. Nastavićemo radove, raspisan je javni poziv za izgradnju parka ispred vrtića i pristupnog puta sa parkinkom", kazao je Karać.

Ceremoniji su prisustvovali i zamjenik predsjedavajućeg parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić, konzul Republike Srbije u BiH , te načelnici susjednih opština.