03 septembar, 2024.

Opština Ribnik proglašena velikim dobrotvorom novoosvećenog hrama Svetog proroka Ilije

Na Sitnici je 1.septembra 2024.godine osvećen hram Svetog proroka Ilije. Arhijerejsku liturgiju služili su episkop pakrački i slavonski g-din Jovan, episkop novobrdski g-din Ilarion, vikarni episkop Njegove Svetosti  Patrijarha srpskog g-dina Porfirija i  episkop bihaćko-petrovački g-din Sergije uz sasluženje većeg broja sveštenomonaha i sveštenika.

Kum novoosveštanog hrama je bio g-din Aleksandar Vulin ktitor i zadužbinar hrama, koji je odlikovan ordenom novomučenika bihaćko –petrovačkih za pokazanu nesebičnu ljubav i požrtvovanje u dovršetku radova na hramu. Istim orednom odlikovan je i     g-din Todor Panić.

Ovom prilikom opština Ribnik je proglašena velikim dobrotvorom hrama Svetog proroka Ilije za nesebičnu ljubav i bezrezervnu duhovnu i materijalnu podršku za izgradnju hrama. Odlikovanje je u ime opštine Ribnik primio Nebojša Karać načelnik opštine. Odlikovanja i zahvalnice eparhija-bihaćko petrovačka dodijelila je i drugim zaslužnim pojedincima i pravnim licima.

Pored velikog broj vjernog naroda osvećenju hrama prisustvovao je Milorad Dodik predsjednik Republike Srpske, Željka Cvijanović srpski član predsjedništva BiH, članovi Vlade Republike Srpske  i Vlade Republike Srbije.