Novosti

02 april, 2025.

Načelnik opštine Ribnik održao radni sastanak za direktora RUGIPP-a i glavnim republičkim Pravobraniocem Republike Srpske.

Načelnik opštine Ribnik Duško Dakić održao je danas u prostorijama opštinske uprave Ribnik radni sastanak sa direktorom Republičke uprave za geodetske i imovinsko - pravne poslove Draganom Stankovićem i glavnoim republičkim pravobraniocem Milimirom Govedaricom.

Na sastanku je razgovarano o izlaganju katastarskih opština, konstatovano je da je u završeno izlaganje za katastarske opštine Gornji i Donji Ribnik, te da se kreće sa izlaganjem za katastarsku opštinu Rastoka. Razgovarano je i o imovini opštine, škola i poljoprivrednih zadruga. Takođe, bilo je riječi o donošenju prostrorno planske dokumentacije kojom bi sporna zemljišta prešla u vlasništvo opštine Ribnik. Ovom prilikom direktor RUGIPP-a i Načelnik opštine Ribnik obišli su prostorije koje je opštinska uprava namjenila za rad područne jedinice Ribnik, te je razgovarano o mogućnosti dodatnog zapošljavanja kadra u institucijama RUGIPP-a kao i Pravobranilaštva Republike Srpske.

„ Mi smo već donijeli određena rješenja vezana za naše građane na području Čađevice i riješili njihov problem koji traje dvadeset godina, a riječ je o upisu ove imovine na njihovu svojinu. Takođe, danas smo imali konkretne prijedloge za unapređenje rada podučne jednice RUGIPP-a Ribnik a u smislu kadrovskog pojačanja i trajnog rješavanja smještaja kancelarija područne jedinice RUGIPPA-a u Ribniku. Bilo je razgovora i o mogućnosti otvaranja industrijskih zona u cilju privlačenja investitora kojima je opština Ribnik spremna da besplatno dodijeli zemljište uz obavezu investiranja i zapošljavanja a sve u cilju ostanka stanovništva na ovim prostorima“ – istakao je Načelnik opštine Ribnik Duško Dakić.

Podeli: