09 april, 2021.

Predsjednica Republike Srpske posjetila opštinu Ribnik

Predsjednica Republike Srpske posjetila  je danas  opštinu Ribnik i ovom prilikom obišla Spomen sobu, igralište i JZU Dom zdravlja „Dr Dragan Vojvodić“ u Gornjem Ribniku i JPU „Srbija“ u Donjoj Previji.

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je danas da je opština Ribnik finansijski i politički stabilna, te da opštinske vlasti sa institucijama Srpske realizuju značajne infrastrukturne i komunalne projekte.

„Zaduženje opštine je pet odsto, i zaista možemo biti zadovoljni načinom na koji funkcioniše budžet i kako se izvršavaju obaveze prema budžetskim korisnicima“,  rekla je Cvijanović novinarima u Ribniku nakon razgovora sa rukovodstvom opštine.

Ona je istakla da je važno što ljudi u lokalnim zajednicama vode računa o pojedinačnim davanjima za studente, učenike, porodilje... „Zahvalna sam zbog toga, kao i zbog činjenice da vlasti u Ribniku vode računa i o poljoprivrednicima. To je važno da bi ljudi ostali na području opštine“, dodala je Cvijanović. Prema njenim riječima, Ribnik ima veliki turistički potencijal, a biće realizovani projekti u oblasti turizma.

Načelnik opštine, Nebojša Karać je izrazio zadovljsto što je imao priliku da ugosti predsjednicu Republike Srpske, i ovom prilikom je upoznao sa trenutnim stanjem na području opštine.

„Prije svega predsjednicu smo upoznali sa trenutnom epidemiološkom situaciom na području opštine koja je na zadovoljavajućem nivou. Pored toga predsjednicu smo upoznali sa projektima koji su realizovani prošle godine, a odnose se na potpunu rekonstrukciju omladinskog doma u Previji, i  zahvaljujući predsjednici dobili smo multifunkcionalnu podlogu za igralište u Ribniku“, rekao je Neboša Karać, načelnik Ribnika koji je dodao da su ponosni što stipedniraju sve studente, a ove godine dodjelili su i učeničke stipendije.